Verslui

Labas, įmonės vadove!

Džiaugiamės, kad apsilankei šioje skiltyje – tai rodo, kad nestovi vietoje ir ieškai būdų, kaip savo verslą valdyti dar efektyviau ir šiuolaikiškiau. Mes su tavimi!

Jau daugiau nei 10 metų dirbame petys petin su įvairių sričių verslais ir jų vadovais. Vieni jų yra rinkos lyderiai ir inovatoriai, kiti – vos suduria galą su galu ir nespėja paskui konkurentus. Kodėl ne visiems sekasi? Vieno teisingo atsakymo turbūt nėra, tačiau per savo patirtį pastebėjome bene visas sėkmingas įmones vienijantį atributą – efektyviai valdomus verslo procesus ( apskaita – vienas jų). Tokių įmonių produktyvumas ženkliai didesnis, nes laikas, sutaupytas skiriant bereikalingiems procesams, skiriamas produkto vystymui, dėmesiui klientams ir darbuotojams.

Per savo turtingą darbinę patirtį matėme, nagrinėjome ir perkonstravome labai daug verslo procesų. Galim drąsiai sakyt, kad žinom, kas tam tikroje situacijoje veikia, o kas - ne. Nori dirbti efektyviau? Dažniausiai neverta išradinėti dviračio iš naujo: efektyvius, veikiančius ir laiko patikrintus procesus galima įsidiegti ir savo versle. Kaip teigė buvęs Nissan vadovas Carlos Ghosn* -

Sinergija nėra tik apie kaštų mažinimą. Sinergija gali reikšti prieigą prie rinkos, produktų mainus, persidengimų vengimą ar dalinimąsi geriausiomis praktikomis.
* Carlos Ghosn yra paieškomas už apskaitos klastojimą, tačiau apie tai - kitą kartą.

Kartais tokie pokyčiai gali kardinaliai pakeisti verslo kasdienybę, bet kad būtum sėkmingas, visų pirma turi išdrįsti – ar ne?

Paruošėme šią skiltį siekdami pasidalinti geriausiomis praktikomis, įrankiais bei pavydžiais iš įvairių verslo sričių, su kuriomis susiduriame savo darbe. Tikimės, kad perskaitę šiuos patarimus bent dalį galėsite pritaikyti ir savo versle. Šią skiltį nuolat pildysime, tad apsilankyk čia dažniau.

RoboLabs
RoboLabs accountant discussing business strategies with a client

APIE VISKĄ NUO PRADŽIŲ

Tik planuojantiems kurti savo verslą, kyla natūralus klausimas, kokią verslo formą – MB ar UAB - pasirinkti?

Jeigu atvirai – mūsų nuomone, esminio mokestinio ar apskaitos sudėtingumo skirtumo nėra. Kaip ir visur gyvenime, taip ir čia yra tam tikrų niuansų, tad apie juos kviečiame skaityti mūsų paruoštoje apžvalgoje UAB ar MB: kurią verslo formą pasirinkti?

Kad ir kaip benuspręsi – apskaita mūsų komanda pasirūpins profesionaliai, o tau beliks pasirūpinti verte kuriančiu produktu ar paslauga.

PINIGŲ SRAUTŲ VALDYMAS

Ne paslaptis, kad vienas iš finansiškai sveikos įmonės rodiklių yra geras pinigų srautų valdymas, dėl to efektyvus pinigų iš klientų surinkimas yra itin svarbus. Greitai surinkdamos apmokėjimus iš klientų, įmonės mažina išorinio finansavimo poreikį ir taip mažina savo sąnaudas. RoboLabs platformoje esame sukūrę ir įdiegę net kelis technologinius sprendimus, padedančius apmokėjimus iš klientų surinkti kuo greičiau:

  • Mokėjimų inicijavimo integracija su Neopay. „Apmokėti dabar“ mygtukas – viens, du ir apmokėta!
  • Automatiniai mokėjimų priminimai klientams. Tais atvejais, kai pirmą kartą siųstos sąskaitos „negavo“..
  • E.sąskaitos. Elektroninės sąskaitos, momentiškai nurašančios lėšas tiesiai iš kliento sąskaitos (Taip taip, perskaitėte teisingai!).

Daugiau apie šiuos įrankius skaitykite mūsų paruoštoje apžvalgoje Penki technologiniai sprendimai efektyvesniam pinigų surinkimui.

A laptop computer with the RoboLabs system open
Image showing bank cards

BANKO PASIRINKIMAS

Jeigu siekiate automatizuoti savo procesus ir dirbti efektyviai, renkantis banką dėmesį atkreipti turėtumėte ne tik į bankinių operacijų įkainius ar banko lokaciją, bet ir į turimas integracijas su pasirinkta apskaitos sistema.

Dedame daug pastangų, kad bankinės integracijos būtų kuo lankstesnės ir patogesnės klietams, tačiau ne visos bankinės ir mokėjimo įstaigos yra vienodai technologiškai pažengusios.

Savo įžvalgomis ir patarimais, renkantis įmonės verslo banką, dalinamės paruoštoje apžvalgoje Bankinės įstaigos pasirinkimo įtaka procesų automatizavimui.

VERSLO KONTROLĖ

Savaime suprantama, kad neužtenka vien surinkti apyvartines lėšas. Verslo kontrolei būtina užtikrinti kitos biudžeto eilutės - išlaidų - stebėseną.

Vienas itin mūsų didesnių klientų pamėgtas ir plačiai naudojamas įrankis - dokumentų tvirtinimas, arba verslo žargonu - vizavimas. Kas tai yra ir kokia šio įrankio nauda, skaitykite mūsų paruoštoje apžvalgoje "Kada įmonei verta naudotis dokumentų tvirtinimo įrankiu?"

Automatizuotas ir teisingai verslui pritaikytas dokumentų tvirtinimo įrankis gali tapti pagalbininku vadovui, neužkraunant papildomo biurokratinio darbo.

People preparing food

Sandėlio valdymas

Atsargų valdymas – tiek fizine, tiek finansine prasme – labai daug atidumo reikalaujantis procesas. Nuo pasirinkto apskaitos vedimo metodo – kiekinio ar suminio – priklauso kokio tikslumo apskaitą ir ataskaitas vadovas matys, kaip stipriai ir savalaikiai galės kontroliuoti trūkumus, kaip lengvai apskaičiuos atskirų produktų pelningumą.

Automatizacija sandėlio apskaitoje visus šiuos veiksmus gali palengvinti. Vienas iš būdų – tinkamai pasirinkta POS sistema, pritaikyta Jūsų verslo poreikiams. Dalinamės savo įžvalgomis straipsnyje „Kurią POS sistemą pasirinkti?“ , nes tai – vienas dažniausiai mums užduodamų klausimų.

VERSLO ANALITIKA

Kad įmonė gyvuotų sėkmingai ne vienerius metus, ypatingai svarbu skirti pakankamai dėmesio ne tik pardavimams, bet ir pelningumui. Tobulėjant visoms inovacijoms ir technologijoms, kompanijos vadovui ateina į pagalbą įvairūs įrankiai, kurie palengvina šią darbo dalį.

Vienas iš šių įrankių gali būti verslo analitika. Savo naujausiame straipsnyje „Sėkmė jūsų rankose – verslo analitika leidžia priimti neemocionalius sprendimus“ , kompanijos vadovui aprašome šio įrankio svarbą komandose, projektuose ir svarbiausia pačiame versle.

People discussing data in a business meeting
Euro banknotes

Pelno Mokestis

Kiekvienai įmonei sėkmingai vykdant veiklą atsiranda prievolė apskaičiuoti ir sumokėti pelno mokestį. Apie jo skaičiavimus ir visus kitus niuansus turėtų išmanyti ne tik buhalteris, bet ir įmonės vadovas.

Šioje vietoje įmonės vadovui ateiname į pagalbą su detaliai aprašyta informacija straipsnyje „Viskas, ką įmonės vadovui reikia žinoti apie pelno mokestį“ - jame rasite atsakymus apie avansinį pelno mokestį, mokesčių tarifus, kas yra apmokestinama ir dėl kokios priežasties. Taip pat informaciją apie pelno mokesčio sumažinimą ir apie pasekmes jo nesumokėjus.

CFO, BUHALTERIS AR APSKAITININKAS?

Buhalterinė apskaita – kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas. Darbo kokybė šioje srityje itin svarbi, o ir gero specialisto paieškos užtrunka ilgai. Vienų įmonių vadovai renkasi samdyti vidinį specialistą, kitų – patikėti apskaitą buhalterines paslaugas teikiančiai įmonei.

Straipsnyje „Robolabs – CFO, buhalteris ar apskaitininkas“ aptariame visų šių specialistų pareigas ir atsakomybes, nes kartais gali pasirodyti, kad jų darbas labai panašus – su finansiniais ir statistiniais įmonės duomenimis.

Robo employees working

Labai laukiame Jūsų pastabų arba klausimų apie verslo valdymo procesų efektyvinimą, į kuriuos norėtumėte rasti atsakymus RoboLabs verslui skiltyje. Lauksime laiško hello@robolabs.lt !