Pinigų srautų valdymas

5 TECHNOLOGINIAI SPRENDIMAI EFEKTYVESNIAM PINIGŲ SURINKIMUI

Kažkur girdėta mintis, kad gražios sąskaitos apmokamos greičiau, įstrigo ilgam! Galimybė greičiau susirinkti lėšas yra neatsiejama gero kapitalo valdymo dalis. Naudodami RoboLabs, turite net penkis technologinius sprendimus, kurie padės apyvartinį kapitalą susirinkti daug greičiau. Jeigu jais dar nesinaudojate – pats laikas pradėti.

1. MYGTUKAS „APMOKĖTI DABAR“

Siunčiamose sąskaitose (tiek PDF, tiek el.paštu) aktyvuokite mygtuką Apmokėti dabar, kuris leis jūsų klientams gautą sąskaitą apmokėti greitai, patogiai ir saugiai. Paspaudus mygtuką, klientas bus nukreiptas į mokėjimų puslapį, kuriame, pasirinkęs savo banką, mokėjimą atliks kelių mygtukų paspaudimu. Šią mokėjimų inicijavimo paslaugą vykdome kartu su Neopay. Priklausomai nuo verslo srities, maždaug 20-30% klientų sąskaitą pasirenka apmokėti būtent šiuo būdu. Mygtuką Apmokėti dabar taip pat esame įdiegę ir priminimuose apmokėti sąskaitą.

A RoboLabs invoice showing the pay now button

2. PERIODINĖS SĄSKAITOS

Jeigu dažnai išrašote pasikartojančias sąskaitas (pvz. už nuomą ar mėnesio abonementą), padarykite jas periodinėmis Robo sistemoje ir automatiškai siųskite jas savo klientui pasirinktu periodiškumu - kas savaitę, mėnesį, ar ketvirtį. Jeigu suma vienoda ir tiksliai žinoma, galite iš karto tvirtinti ir siųsti sąskaitą klientui. Jei suma kiekvieną periodą skiriasi, automatiškai susikurkite juodraštį, kuri tereiks pakoreguoti ir patvirtinus nusiųsti klientui. Periodinių sąskaitų funkcionalumas užtikrina, kad nepamiršite laiku išrašyti sąskaitų ir jos bus nusiųstos klientui kiek įmanoma anksčiau. Kuo anksčiau išsiųsite sąskaitą, tuo didesnė tikimybė greičiau gauti apmokėjimą!

3. E.SĄSKAITOS

Bene geriausias būdas greitai surinkti mokėjimus – sukurti e-sąskaitą tiesiai Jūsų kliento banke. Dauguma Lietuvos didžiųjų bankų siūlo šią paslaugą ir dėka tiesioginės Swedbank Gateway integracijos RoboLabs klientai turi tokią galimybę. Įkėlus sąskaitą į banką, klientas ją galės apmokėti banke tiesiogiai, neformuojant atskiro mokėjimo ruošinio. Be to, gavę kliento sutikimą lėšas galėsite nusirašyti tiesiai iš kliento sąskaitos iš karto! Šis funkcionalumas ypač tinkamas ir naudingas B2C verslams, kurie sąskaitas išrašo periodiškai (pvz. įvairioms ugdymo ar sporto įstaigoms, komunalinių paslaugų tiekėjams).

E-invoices link on a website of a bank

4. AUTOMATINIAI MOKĖJIMŲ PRIMINIMAI

Pastebite, kad dalis klientų ypatingai dažnai mėgsta pavėluoti su įmokomis? "Buhalterė atostogavo", "Negavau sąskaitos, atsiųskite dar kartą", "Lyg ir apmokėjo, tuoj pažiūrėsiu" - tik keletas populiarių pasiteisinimų. Naudodamiesi RoboLabs turite galimybę susikurti automatinius mokėjimų priminimus. Automatiniai priminimai disciplinuoja nemokius ar dažnai vėluojančius klientus, pašalina nemalonius asmeniškumus ir užtikrina, kad pamirštų apmokėti sąskaitų būtų mažiau. Nustatymuose nurodykite sąskaitos sumą, nuo kurios siųsti priminimus bei pasirinkite kada ir kaip dažnai juos siųsti. Vartotojo patogumui, aktyvuokite mokėjimų inicijavimo integraciją, kad klientui beliktų paspausti Apmokėti dabar.

5. ROBOTAMS DRAUGIŠKA SĄSKAITA

Ne visi žino, kad kiekvienoje RoboLabs sistemos sugeneruotoje PDF formato sąskaitoje yra integruotas e.sąskaitos XML failas su visą sąskaitos informacija. Gudresnių sistemų savininkai gali ne rankomis, o automatiniu būdu įsikelti iš jūsų gautą sąskaitą į savo apskaitos sistemas. Kam vargti ir žmogaus ar dirbtinio intelekto pagalba suvedinėti sąskaitas, jei visą informaciją 100% tikslumu galima nuskaityti iš XML priesagos? Na, o kuo greičiau sąskaita atsiduria sistemoje, tuo greičiau ją galima perduoti apmokėjimui! XML įskiepis yra įdiegtas visose RoboLabs sistemoje išrašytose sąskaitose.

A person looking at machine readable invoice on a tablet