RoboLabs
CFO, buhalteris ar apskaitininkas?

Buhalterinė apskaita – kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas. Darbo kokybė šioje srityje itin svarbi, o ir gero specialisto paieškos užtrunka ilgai. Vienų įmonių vadovai renkasi samdyti vidinį specialistą, kitų – patikėti apskaitą buhalterines paslaugas teikiančiai įmonei. Kai kurioms įmonėms gali prireikti turėti tiek vidinį, tiek išorinį specialistą. Tik kaip žinoti – CFO (vyriausiąjį finansininką), buhalterį ar apskaitininką? Visų šių specialistų žinios, atsakomybės ir pareigos yra skirtingos, nors gali atrodyti, kad jų darbas, labai panašus – su finansiniais ir statistiniais įmonės duomenimis. Kad visi įmonės procesai veiktų sklandžiai, o lūkesčiai būtų suvaldyti, svarbu atsirinkti tinkamus specialistus tam tikriems darbams atlikti.

CFO rolė dažniausiai sutinkama vidutinio ir didesnio dydžio įmonėse. Vyriausiojo finansinko pareigos apima finansinį įmonės planavimą ir analizę, biudžetavimą, pajamų ir išlaidų balanso tikrinimą ir priežiūrą, finansavimo koordinavimą ir glaudų bendradarbiavimą su vadovų komanda. Dažnai šis žmogus yra tiltas tarp buhalterių ir įmonės vadovybės, geriausiai suprantantis įmonės finansinę būklę. CFO rolę mažesnėse įmonėse dalinai pakeisti gali išmanios verslo valdymo arba apskaitos platformos, tokios, kaip RoboLabs. RoboLabs sistemoje parengtos, lengvai suprantamos, intuityvios ataskaitos bei išlaidų, pajamų ir biudžetavimo įrankiai padeda lengviau perprasti finansinius rodiklius ir priimti teisingus, paskaičiuotus verslo valdymo sprendimus.

Buhalteriai - tai už buhalterinę apskaitą atsakingi asmenys. Nors jų pareigos lyg ir nusako atsakomybę, labai svarbu įmonės direktoriui suprasti, kad už buhalterinę apskaitą atsakingas yra ir jis (apie tai – kitame mūsų straipsnyje jau greitai). Dėl šios priežasties labai svarbu turėti profesionalų buhalterį, ne buhalterį-administratorių-sandėlio darbuotoją-visų galų meistrą. Buhalteriai atlieką visą juodąjį darbą, reikalaujantį daug žinių - mokesčių apskaičiavimą ir mokesčių deklaracijų rengimą, finansinių įrašų tvirtinimą ir tvarkymą bei ataskaitų rengimą užtikrinant jų tikslumą. Be viso to, buhalteriai atsakingi ir už darbo užmokesčio apskaičiavimą ir išmokėjimą. Ir visa tai – laikantis aktualių teisės aktų, už kurių pokyčių nuolatinę stebėseną atsakomybė taip pat krenta buhalteriui. Kuomet įmonėje buhalteris tik vienas – atsiranda daug iššūkių užtikrinant aukštą kokybę dėl žmogiškų faktorių – ligos, atostogos, kolegos-eksperto nebuvimas šalia, kuomet reikia pasitarti, svarbios informacijos praleidimas, visas know-how vienoje galvoje ir kiti. Dėl to buhalterines apskaitos paslaugas teikiančios įmonės būna dažnas pasirinkimas, įnešantis daugiau stabilumo finansų srityje.

Apskaitininkai gali atlikti daug funkcijų, bet dažniausiai tai yra mažiau kvalifikuoti (o kai kurie – visai nekvalifikuoti) įvairūs pagabiniai darbai buhalteriui, tokie kaip sąskaitų sutikrinimas, suvedimas į sistemą. Šiuos darbus RoboLabs atlieka robotas, t.y. dirbtinio intelekto sistema. Taip yra atlaisvinamos rankos mūsų buhalterių, kurie, ankščiau dirbę kitose įmonėse, šiuos apskaitininko darbus dažnai atlikdavo patys. Apskaitininkai, siekiantys tapti buhalteriais, atlieka ir dalį buhalterio funkcijų, tokių kaip banko sudengimas ar skolų suderinimas. Visgi, svarbu suprasti, kad apskaitininkas nelygu buhalteris, tad tikėtis tokio pat ekspertiškumo nevertėtų

Kurdami RoboLabs, pasirūpinome, kad visos šios trys pareigybės būtų kiek įmanoma plačiau apimtos. RoboLabs buhalterinės paslaugos pilnai apima buhalterio funkciją. Visgi, didesnėse įmonėse gali prireikti turėti savą apskaitininką (ypatingai, įmonėms, kurios turi sandėlį) ar CFO. Patikėdamos buhalterinę apkaitą RoboLabs, įmonės ją patiki į profesionalų rankas – mūsų buhalteriai turi patirtį ne su viena, o su dešimtimis įmonių, tad ir profesinių žinių bagažas gerokai didesnis.

Reikia pagalbos steigiant įmonę, norite patikėti savo įmonės apskaitą profesionaliai RoboLabs komandai?

Pasikalbėkime:

hello@robolabs.lt
+370 626 40952
RoboLabs accountant discussing business strategies with a client